15 turnus rehabilitacyjny

3.07.2017 – 7.07.2017

Turnus rehabilitacyjny w Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS w Bydgoszczy

jasiu-sensis2Po powrocie do domu z urlopu nad morzem Jaś intensywnie rozpoczął tydzień. Od poniedziałku do piątku zuch uczestniczył w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Terapii i Rehabilitacji Sensis w Bydgoszczy. Po tej tygodniowej przerwie ciężko było Jasiowi powrócić do rytmu pracy i nauki, ale wakacje i odpoczynek też są potrzebne.

Jak na czterolatka i tak nieźle sobie radzi z intensywnym rytmem pracy. Jednak bywały też chwile kiedy zmęczenie było tak duże, że zdarzało się Jasiowi przysypiać podczas niektórych zajęć. Na szczęście aby się zregenerować Jasiowi czasem wystarczyło parę minut drzemki.

Jaś miał podczas turnusu: terapię logopedyczną metodą krakowską, terapię ręki i rehabilitację połączoną z terapią integracji sensorycznej. Oprócz powyższych zajęć Jaś uczestniczył w stałych zajęciach z Zabajce w Bydgoszczy (rehabilitacji ruchowej i terapii pedagogicznej). Wierzę w sens tych terapii i patrzę z nadzieją w przyszłość i teraz pracujemy na to co możemy zmienić na lepsze. Jedno jest pewne Jaś się uczy dużo wolniej niż dzieci zdrowe, ale najważniejsze, że się uczy i zdobywa nowe umiejętności.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z turnusu.