17 turnus rehabilitacyjny

07.08.2017 – 11.08.2017

Turnus rehabilitacyjny w Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS w Bydgoszczy

20170809_124107Jaś po raz drugi w tym roku wziął udział w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Terapii i Rehabilitacji Sensis w Bydgoszczy. Tym razem turnus był trochę bardziej intensywny z uwagi na większą ilość zajęć niż poprzednio.

Jaś miał w planie cztery zajęcia:

1) terapia logopedyczna metodą krakowską z manualnym torowaniem głosek z panią Anną Tadrowską,
2) rehabilitacja połączona z terapią integracji sensorycznej z panią Aleksandrą Michalską,
3) terapia logopedyczna metodą krakowską z manualnym torowaniem głosek z panią Anną Tadrowską,
4) terapia ręki z panią Moniką.

Jaś miał ostatnio bardzo intensywny czas rehabilitacji i terapii w różnych miejscach.Poza turnusem Jaś uczestniczył w stałych zajęciach rehabilitacji ruchowej i terapii pedagogicznej w Zabajce w Bydgoszczy. Wcześniej były turnusy wyjazdowe i turnusy stacjonarne i wierzę, że tak jak dotychczas będą przynosiły wymierne rezultaty w postaci postępów rozwojowych u Jasia. Każdy mały krok naprzód cieszy ogromnie, a u Jasia właśnie tych małych kroczków do przodu jest ostatnio najwięcej. W moim odczuciu Jaś w tej chwili najbardziej rozwija się w sferze rozumienia mowy, choć jest to związane również z większą chęcią współpracy i rozwojem intelektualnym. Wiem , że dużo jeszcze przed nami, ale wierzę też, że Jaś będzie miał wszystko co Bóg mu da. Może brzmi to górnolotnie, ale właśnie to jest prawda. My jako rodzice będziemy go wspierać na miarę naszych możliwości, ale reszta nie od nas zależy. Mamy tę świadomość, że Jasia choroba jest zbyt złożona i zbyt trudna aby wiedzieć dokładnie co mamy robić, aby osiągnąć nasze cele. Mamy pewne plany, ale życie je weryfikuje.

Po tak intensywnym czasie rehabilitacji czas na regenerację sił czyli tak potrzebny już długi dwutygodniowy urlop. Mam nadzieję, że odpoczniemy i nabierzemy sił na kolejne wyzwania.

Poniżej kilka zdjęć z turnusu: