19 turnus rehabilitacyjny

14.01.2019 – 18.01.2019

Turnus rehabilitacyjny w Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS w Bydgoszczy

IMG_7743

To był pierwszy turnus rehabilitacyjny Jasia w tym roku. Zaplanowałam go już w starym roku i jak zwykle czekaliśmy na niego z dużą niepewnością co do kondycji zdrowotnej Jasia. Udało się Jaś co prawda świeżo po chorobie, ale dał radę.

Turnus był dla Jasia czasem intensywnej pracy, nauki, zabawy, a co za tym idzie stymulacji układu nerwowego czyli rozwoju szeroko pojętego. Poza zajęciami w Centrum „Sensis” Jaś miał jeszcze zajęcia z logopedą metodą krakowską i zajęcia z pedagogiem w domu.

Jaś ostatnio dużo chorował, 2 razy w grudniu był hospitalizowany (raz była to angina paciorkowcowa, a drugi raz atypowe zapalenie płuc). W niedzielę 2 grudniu 2018 roku około godziny 13:30 miał pierwszy napad padaczkowy przy wysokiej temperaturze – 39.4C. Od tego momentu Jaś ma włączone leczenie depakiną. Jak na to z czym ostatnio musiał się zmierzyć na turnusie pracował całkiem nieźle.

Podczas zajęć były momenty kiedy pracował ładnie, ale też takie kiedy wygłupiał się, wymuszał na terapeutach zmianę zadań. Największe bitwy staczał podczas rehabilitacji ruchowej, ale to akurat standard. 😉

Z mojej perspektywy turnus był bardzo ciekawy pod względem różnorodności aktywności i podejść terapeutów. Jestem pod wrażeniem i wdzięczna za zaangażowanie, otwartość, wiedzę, doświadczenie i serce terapeutów oraz ich ciekawe pomysły na aktywizowanie Jasia. Żałuję tylko, że tak krótko trwał turnus. Jednak i ten 5 dniowy uważam za dużą dawkę dobrej pracy dla Jasia.

Dziękuję pani Oli, pani Agnieszce, pani Ewie i pani Ewelinie oraz pani Monice za zaangażowanie i serce w pracy z Jasiem. Jasiu przez 5 kolejnych dni miał następujące terapie:

poniedziałek, środa, czwartek:
1) terapia integracji sensorycznej z panią Ewą
2) terapia ręki z panią Agnieszką
3) terapia logopedyczna z panią Eweliną
4) terapia ruchowa z panią Olą

wtorek:
1) terapia integracji sensorycznej z panią Ewą
2) terapia ręki z panią Agnieszką

piątek:
1) terapia integracji sensorycznej z panią Ewą
2) terapia ręki z panią Agnieszką
3) terapia logopedyczna z panią Eweliną
4) terapia ręki z panią Moniką

Pani Ewelina trafiła wprost w moje serce spragnione terapeuty , który ogarnie Jasiową komunikację AAC. Jestem zachwycona pani podejściem i spokojem oraz tym w jaki sposób Pani pracowała z Jasiem przez ten tydzień.

W moim odczuciu wszystkie panie pracowały z Jasiem na najwyższym poziomie zaangażowania. To jest to co rodzic dziecka chyba każdego, a nie tylko niepełnosprawnego kocha najbardziej.

Poniżej kilka zdjęć z turnusu:

Na zakończenie turnusu Jaś dostał prezent od pani Oli w postaci zdjęcia z kalendarzem w ramce. Bardzo sympatyczna pamiątka, za którą bardzo dziękujemy.

20190118_193757