20 turnus rehabilitacyjny

08.07.2019 – 12.07.2019

Turnus logopedyczny u pani logopedy Anny Tadrowskiej w Bydgoszczy

IMG_0647

Jaś przez 5 kolejnych dni uczestniczył codziennie po 1,5h z rana w terapii logopedycznej metodą krakowską oraz manualnym torowaniu głosek. Turnus ten był czasem intensywniejszej pracy terapeutycznej dla Jasia ponieważ po południu Jaś jeździł jeszcze na drugi turnus ogólnorozwojowy do Centrum Terapii i Rehabilitacji „Sensis” w Bydgoszczy.

Na turnusie u pani Ani Jaś w pierwszej połowie nie chciał za bardzo współpracować. Jednak w drugiej połowie turnusu było trochę lepiej. Jaś jest w terapii logopedycznej u pani Ani również poza turnusem, ale ostatni rok był czasem gdzie Jaś dużo chorował i mniej systematycznie mógł uczestniczyć w terapii.Jednak to co udało się wypracować u Jasia to to, że Jaś bardziej poddał się torowaniu głosek, sylab i całych wyrazów. Pani Ania świetnie sobie radzi z torowaniem u Jasia, choć wymaga to dużej wprawy i czasem siły w utrzymaniu dziecka w pozycji siedzącej. Czy Jaś kiedyś powie sam więcej słów? Tego nie wiemy. Wiem, że statystyki co do mowy u dzieci z Zespołem Angelmana nie są optymistyczne. Jednak myślę, że mimo wszystko warto próbować iść nowymi drogami. Nie wiemy czy to konkretne dziecko nas nie zaskoczy.
Oby kiedyś okazało się, że ta terapia przyniosła efekty w postaci nowych wypowiedzianych świadomych słów u Jasia.

Na zakończenie turnusu u pani Ani Jaś dostał miły prezent w postaci play-doh i baniek mydlanych.Dziękujemy pani Ani za wiarę w Jasia i zaangażowanie w pracę z Jasiem.

Poniżej trochę zdjęć z turnusu:

GALERIA NR 1

GALERIA NR 2