Nowy plan tygodniowy Jasia – rok 2018

IMG_1221U Jasia sporo się zmieniało w terapeutycznym planie tygodniowym na przestrzeni czasu. Jednak Jaś cały czas intensywnie uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Jaś nadal kontynuuje zajęcia rehabilitacji ruchowej i terapię pedagogiczną w Zabajce Bydgoszcz.

Jaś także nadal kontynuuje terapię integracji sensorycznej w Centrum Terapii Sensis w Bydgoszczy, a od ponad roku czasu Jaś w tym miejscu realizuje również rehabilitację ruchową i terapię ręki. Poza tym od około roku czasu z różną częstotliwością Jaś uczestniczy również w terapii neurologopedycznej w tym Centrum Terapii.

Jaś również kontynuuje terapię logopedyczną met. krakowską w prywatnym gabinecie LOGADA u pani logopedy Adrianny Reszelewskiej w Bydgoszczy.

Od ok. 4 m-cy Jaś uczestniczy w terapi neurologopedycznej w „Logop” Gabinecie Terapii Logopedycznej i Pedagogicznej u pani Lucyny Rupacz met. Padovan.

Jaś uczestniczy też w zajęciach grupowych i terapiach indywidualnych w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka”. Jaś od września 2017 r. do końca czerwca 2018r. miał na terenie Przedszkola zajęcia 2 razy w tygodniu po 4 godziny i 20 godzin miesięcznie zajęć rehabilitacji ruchowej realizowanych w Zabajce Bydgoszcz. Od września 2018 r. Jaś będzie uczesniczył w zajęciach w Przedszkolu 5 razy w tygodniu po 5 godzin. W ramach tych 5 godzin będzie miał terapie indywidualne i zajęcia w grupie ze zdrowymi dziećmi podczas których będzie miał terapeutę tzw. „cienia”, który będzie cały czas przy Jasiu. Dla Niego będzie to duża zmiana, bo będzie w Przedszkolu codziennie od poniedziałku do piątku.

Od pierwszego stycznia 2015 roku Jaś uczestniczy w projekcie realizowanym przez Fundację Dorotkowo. Fundacja na rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół.”Do Świata z Dorotkowem. Rehabilitacja dzieci i młodzieży obciążonych anomaliami genetycznymi” (2014, 2015-2017, 2017-2019) jest to dla nas ogromna pomoc i wsparcie w codziennej rehabilitacji Jasia na terenie Bydgoszczy.