Jasiu zaczyna chodzić!!!

W czwartek dnia 31.03.2016r., w ten już wyjątkowy czwartek Jasiu podczas rehabilitacji u pani Joasi Kawałek przemierzył całą salę do ćwiczeń zupełnie samodzielnie w swoich własnych butach.

Taki oto prezent Jasiu zrobił pani Joasi w dzień przed Jej urodzinami. Zaskoczenie ogromne dla nas wszystkich, bo nigdy nie było pewności, że Jasiu będzie chodził samodzielnie. Nikt nie dawał nam żadnych gwarancji, że tak się stanie. Dziś możemy powiedzieć, że dzięki wytrwałej pracy Jasia, terapeutów, którzy z Jasiem pracowali, a w szczególności ogromie pracy wykonanej przez panią Joasię Kawałek możemy cieszyć się takim sukcesem Jasia.

Odczuwam ogromną wdzięczność wobec niezwykle wytrwałej pracy pani Joasi Kawałek, która stawiała kolejne małe cele, które po kolei razem z Jasiem osiągała.Obserwując tą pracę uważam, że w dużej mierze to,że Jasiu zaczyna samodzielnie chodzić w wieku 3,1 lat to ogromna zasługa oddanej swojej pracy pani Joasi.

Wielkie brawa, wielki szacunek i wielkie uznanie za niezłomność charakteru, który przez rok czasu starał się złamać Jasiu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy swoją pracą czy pomocą finansową czy modlitwą (czy każdą inną formą pomocy) dołożyli swoją „cegiełkę” do zbudowania bardziej samodzielnej przyszłości Jasia.

To, że Jasiu zaczyna samodzielnie chodzić to wywołało w naszych sercach ogromną radość, wręcz euforię. Kiedy mąż zobaczył Jasia idącego samodzielnie nie mógł uwierzyć własnym oczom, było to dla niego jak cud, kiedy dotarło do niego, że to się dzieje naprawdę poczuł radość i powiedział do mnie, że jest szczęśliwy. Aby usłyszeć i zobaczyć to szczęście w oczach mojego męża i innych bliskich osób było warto przetrwać często chwile trudne, chwile zwątpień i załamań. Wierzymy, że w rozwoju Jasia nastąpił przełom i że będzie coraz lepiej, a to był taki kamień milowy, który prowadzi do kolejnych postępów i sukcesów Jasia.

Zapraszamy do obejrzenia filmików:


Trzy dni po tym jak Jasiu zaczął chodzić pojechaliśmy na turnus rehabilitacyjny, na którym to w drugiej połowie rozchodził się jeszcze bardziej i przemierzał większe odległości co zdumiewało osoby, które obserwowały te postępy.

 

13.04.2016r. Jasiu idzie do pokoju z zabawkami.

 

13.04.2016r. Jasiu idzie samodzielnie w kombinezonie Dunag

 

15.04.2016r. Jasiu idzie do taty!