30 turnus rehabilitacyjny

3.08.2020 – 7.08.2020r.

Turnus logopedyczny z komunikacją alternatywną AAC w Suwałkach

PRACA Z C-EYE

Na początku sierpnia pojechaliśmy z Jasiem na mini turnus logopedyczny z komunikacją alternatywną AAC. Chodziło o to aby sprawdzić Jasia, zweryfikować, co dalej możemy rozwijać, jak usprawniać komunikację, jak bardziej rozwijać wypowiedzi zdaniowe u Jasia.

Obie panie Asie pomogły nam zobaczyć, że Jasiu jest pojętnym uczniem, rozwojowym, chętnie współpracował, pokazał, że szybko uczy się nowych rzeczy. Na systemie C-eye też potrafił się skupić i wykonywać zadania. Okazało się, że z koncentracją uwagi wcale nie jest tak źle jak myślimy. Jaś po prostu koncentruje się na tym na czym chce. Potrafi się skoncentrować, zakres koncentracji też jest dobry.

Pani Asia powiedziała mi, że widać, że pracujemy z nim w domu, że wiele umie.

Jasia trzeba uczyć czekania na swoją kolej i na tym też skupiała się pani Asia, na nawiązaniu relacji i dialogu. Jaś codziennie witał się również z panią Asią Krynicką pokazując symbol „dzień dobry” na tablicy komunikacyjnej. Wybierał adekwatnie lubiane aktywności. Ćwiczył sprawność rąk i koordynację, a także poczucie swego ciała.

Przez 5 dni codziennie 4 godziny terapii:

  • zajęcia logopedyczne/komunikacja alternatywna i wspomagająca AAC – mgr Joanna Pachutko
  • integracja sensoryczna – mgr Joanna Krynicka
  • terapia neurorehabilitacji na systemie C-Eye – mgr Joanna Pachutko
  • terapia ręki –rehabilitacja pedagogiczna – mgr Joanna Krynicka

Podczas turnusu Pani Asia Pachutko pomogła nam też zmienić trochę strukturę w tablecie, aby łatwiej Jasiowi było budować wypowiedzi zdaniowe. Teraz musimy to wprowadzać wszystkie wskazówki w życie.

Po zajęciach Jaś razem z nami zwiedzał okolice, pokonywał swe ograniczenia. Zdobywał okoliczne górki i pagórki, trasy widokowe i pielgrzymował do Sanktuariów Maryjnych. Był to dobrze, efektywnie i wspaniale spędzony czas rodzinny, a dla Jasia jeszcze większa możliwość rozwoju.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Poniżej trochę zdjęć z turnusu:

i trochę zdjęć z wypoczynku i zwiedzania po zajęciach zrobionych aparatem i telefonem: