6 turnus rehabilitacyjny

02.11.2015 – 06.11.2015

Turnus rehabilitacyjny w Centrum Neuron w Bydgoszczy

IMG_2432Jesteśmy świeżo po tygodniowym intensywnym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Neuron w Bydgoszczy. Ten turnus był dla Jasia owocny w nabycie nowych umiejętności. W drugim dniu turnusu Jaś zaczął w domu wdrapywać się na kanapę co nas z jednej strony rozśmieszyło, bo tak szybko zrozumiał o co w tym chodzi, a z drugiej byliśmy dumni, że nauczył się czegoś nowego. Jaś już od jakiegoś czasu dąży bardziej do pozycji pionowej, w łóżeczku wstaje przytrzymując się szczebelków, ale i coraz częściej wstaje przy innych meblach w domu, a przy tym potrafi się też przy nich coraz lepiej przemieszczać.

Podczas prowadzonych zajęć terapii pedagogicznej i logopedycznej siedziałam z boku w roli obserwatora. Na co dzień kiedy sama ćwiczę z Jasiem wiele rzeczy nie dostrzegam, a tutaj uświadomiłam sobie jak wiele Jaś osiągnął, nauczył się w ostatnim czasie. Najważniejsze jest to, że widać, że codzienna praca stałych terapeutów i moja wykonywana z Jasiem w domu przynosi efekty. Niewątpliwie Jaś nie marnuje dawanych mu szans na rozwój, ale korzysta z tych wszystkich zajęć i w swoim czasie owocuje to postępami. Do tego Ośrodka przyjeżdża wiele dzieci z różnych stron Polski i nie tylko, i kiedy słyszę od terapeuty, że Jaś ma bardzo duży potencjał rozwojowy to daje mi kolejny impuls do działania. Ponadto mobilizuję siły i nawet kiedy jest nam bardzo trudno to trzymam się tych pozytywów, które często słyszę od różnych lekarzy i terapeutów, a także innych dobrych ludzi.
Podczas turnusu Jaś miał następujące zajęcia 1,5 h w kombinezonie Thera Suit, 0,5h terapii ręki i 0,5h terapii taktylnej, 0,5 h integracji sensorycznej i naprzemiennie 1 h zajęć z logopedą lub pedagogiem.

Poniżej częściowa fotorelacja z turnusu.